Powrót do ZSM1 · Strona główna · Godziny pracy · OFERTY PRACY dla absolwentów 23/01/2018 08:31
Nawigacja
SPInKA:
Godziny pracy
Zakres działalności

POZNAJ SIEBIE:
> Zainteresowania
> Typy temperamentu
> Predyspozycje zawodowe
> Test do samooceny
POZNAJ ZAWODY:
> Zawody przyszłości
PRZYBORNIK DLA SZUKAJĄCYCH PRACY:
Jak pisać życiorys?
Jak pisać list motywacyjny?
Indywidualny plan działania
Jak pisać własną ofertę pracy?
Wyszukiwanie ofert pracy
Zmiana ściezki kariery zawodowej
ANKIETY:
Ankieta nr 1
Ankieta oceny portalu
Wyniki ankiet
KONTAKT:
Doradcy zawodowi

Godziny pracy
Autor portalu
Wyszukiwanie ofert pracy

    Podstawową zasadą skutecznego poszukiwania pracy jest wykorzystanie różnych Źródeł informacji oraz szybkie odpowiadanie na oferty. Poszukiwania pracy zacznij od Internetu - tu publikowanych jest najwięcej ofert, a poczta elektroniczna pozwoli Ci na nie błyskawicznie zareagować.

Portale rekrutacyjne
     Ogłoszenia możesz tu wyszukiwać według wybranych kryteriów, takich jak stanowisko, branża czy lokalizacja. Większość portali umożliwia też zamawianie powiadomień oofertach na adres mailowy. W bazach portali warto zamieścić swoje CV.

Adresy portali rekrutacyjnych
www.gazetapraca.pl, www.jobrapido.pl, www.hrk.pl, www.pracuj.pl, www.praca.wp.pl, www.infopraca.pl, www.praca.pl, www.praca.money.pl, www.monsterpolska.pl, www.gowork.pl, www.praca.gratka.pl 

Strony firmowe pracodawców
     Aktualne oferty kryją się na tych stronach pod hasłami "praca" lub "kariera". Jeśli jest taka możliwość, wypełnij kwestionariusz zawodowy - wtedy pracodawca będzie miał Twoje CV "pod ręką".

Fora dyskusyjne
     Zarówno pracodawcy jak i agencje pośrednictwa pracy zamieszczają czasem oferty na forach dyskusyjnych poświęconych danej tematyce. Jeśli masz spracyzowane zainteresowania, warto śledzić te fora. Mogą vyć dla Ciebie także ?ródłem informacji nowinek w branży. 

Strona " Pośrednictwo pracy dal młodzieży"
     Pod adresem www.mbp.ohp.pl znajdziesz oferty pracy w Polsce oraz za granicą, skierowane specjalnie do osób w Twoim wieku.

Serwisy społecznościowe
     Coraz popularniejsze stają się serwisy społecznościowe, których treść jest współtworzona przez internautów. Niektóre serwisy, takie jak goldenline.pl czy linkedin.com, służą przede wszystkim nawiązywaniu kontaktów zawodowych - można w nich znale?ć ofery pracy lub samemu zgłosić, że poszukuje się pracy. Można również z ich pomocą przygotować CV. Coraz więcej pracodawców zakłada z kolei swoje firmowe profile z ofertami pracy na portalu facebook.com.

Strony agencji pośrednictwa pracy
     Agencje publikują na swoich stronach oferty pracodawców, dla których aktualnie poszukują kandydatów. Można też zarejestrować się w bazie prowadzonej przez agencję. Zwracaj uwagę na stanowiska, w jakich obsadzaniu firma się specjalizuje - aplikowanie ma sens, jeśli wśród ofert są takie, które odpowiadają Twoim kwalifikacjom.

Serwisy branżowe
     Serwisy poświęcone konkretnej tematyce, np. motoryzacji, gastronomii, budownictwu, życiu studenckiemu itp. Posiadają zwykle specjalną zakładkę praca, gdzie publikowane są oferty.

Czy wiesz że:
     Przy poszukiwaniu zatrudnienia nie można ograniczać się do przeglądania gazet - większość ofert nigdy nie ukazuje się w prasie.

45 milionów razy miesięcznie internauci wpisują słowo "praca" w wyszukiwarkę google.

     Na stronach firmowych pracodawców pojawia się zwykle więcej ofert niż w gazetach i są one dostępne aż do chwili zamknięcia rekrutacji na dane stanowisko.

    Młodzi bezrobotni najczęściej poszukują pracy, korzystając z pomocy krewnych i znajomych, poprzez powiatowe urzędy pracy, bezpośredni kontakt z zakładem pracy oraz ogłoszenia zamieszczone w prasie (?ródło:GUS, 2009).  

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZSM1 © 2017